Na podwójnym gazie

13 czerwiec 2016
Autor: 

Policjanci z powiatu krośnieńskiego zatrzymali w niedzielę dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy przed ich zatrzymaniem próbowali ucieczki. Ponadto jeden z kierowców nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zatrzymania dwóch nietrzeźwych kierujących doszło w niedzielę 12 czerwca. Policjanci z krośnieńskiej komendy po otrzymaniu informacji, iż po miejscowości jeździ samochód, którego kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu pojechali to sprawdzić. Mundurowi, pomiędzy miejscowościami Bytnica – Gryżyna w pewnym momencie zauważyli pojazd, który na ich widok gwałtownie przyspieszył, a następnie po skręceniu do lasu i przejechaniu kilkuset metrów wjechał do rowu. Z samochodu wybiegły dwie osoby, które zaczęły uciekać. Podjęty za nimi pościg, zakończył się zatrzymaniem obu mężczyzn. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że kierujący miał blisko promil alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania.

Drugi z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany policjantów po tym jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekając uderzył w słup oświetleniowy na jednej z gubińskich ulic. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Nietrzeźwi kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.