Strażacy zamiast karetki. Ochotnicy wygrali walkę o życie. W akcji AED!

13 wrzesień 2019
Autor: 
Strażacy zamiast karetki. Ochotnicy wygrali walkę o życie. W akcji AED! OSP Sława

Sukcesem zakończyła się akcja ratunkowa w Sławie. Strażacy z miejscowej jednostki OSP przy użyciu defibrylatora AED przywrócili pracę serca poszkodowanemu. Straż została wysłana z powodu braku wolnego zespołu pogotowia.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 12 września. O godzinie 21:15 strażacy z OSP Sława zostali zadysponowani do nagłego zatrzymania krążenia. Ochotnicy zostali postawieni na nogi ze względu na brak karetki, której zespół był w tym czasie u innego pacjenta.

- Zastęp dotarł na miejsce po zaledwie 4 minutach od otrzymania zgłoszenia. Pozwoliło to ekspresowo przeprowadzić ocenę sytuacji i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora AED - relacjonują ochotnicy ze Sławy.

Po kilkunastu minutach prowadzonej akcji ratunkowej udało się przywrócić funkcję życiowe u poszkodowanego. Powrót krążenia nastąpił tuż po przyjeździe specjalistycznego zespołu pogotowia z Głogowa. Ekipa karetki przetransportowała pacjenta do najbliższego szpitala.

Wczesne użycie defibrylatora z pewnością mocno przyczyniło się do uratowania życia poszkodowanego. Możliwe, iż bez AED nie miałby on szans. Warto podkreślić, że takie urządzenie może obsłużyć nawet laik bez żadnego wykształcenia medycznego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u