Gorzów: Ogromny pożar na parkingu pomocy drogowej

19 wrzesień 2019
Autor: 
Gorzów: Ogromny pożar na parkingu pomocy drogowej OSP SANTOCKO

W nocy z środy na czwartek doszło do pożaru samochodów na parkingu pomocy drogowej przy ul. Gwiaździstej w Gorzowie. Spaleniu uległo blisko 10 pojazdów. Na miejscu pracuje siedem zastępów straży pożarnej.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze na parkingu pomocy drogowej w czwartek 19 września o godz. 2.39. Na miejsce zostało wysłanych łącznie siedem zastępów straży pożarnej, w tym cysterna oraz dwa patrole policji.

Kiedy na parking dotarły pierwsze wozy straży pożarnej, kilka aut było objętych całkowicie ogniem. - Swąd spalenizny roznosił się po całym osiedlu, a mieszkańców budziły wybuchy prawdopodobnie zbiorników w samochodach – opowiada czytelnik Paweł. Po kilkudziesięciu minutach akcji gaśniczej, strażakom udało się opanować sytuację i ugasić pożar.

- Na parkingu znajdowały się łącznie 44 pojazdy. Na ten moment możemy powiedzieć, że spaleniu uległo łącznie 10 samochodów. Wciąż ustalamy ile dokładnie aut spłonęło, ponieważ jest to parking pomocy drogowej i niektóre pojazdy były już wcześniej uszkodzone. Natomiast samo dogaszanie może potrwać jeszcze kilka godzin – mówi dyżurny gorzowskiej straży pożarnej.

Biegły z zakresu pożarnictwa wyjaśni przyczynę pożaru. Jednak niewykluczone, że mogło to być podpalenie.

Źródło: gorzowianin.com

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u