Samochodowa „dziupla” zlikwidowana

13 czerwiec 2016
Autor: 

Szprotawscy policjanci ujawnili miejsce z częściami samochodowymi, pochodzącymi ze kradzionych aut. W czasie prowadzonych działań mundurowi znaleźli części od kilkudziesięciu samochodów, które zostały skradzione w różnych częściach Polski i Niemiec.

We wtorek 7 czerwca policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie uzyskali informację, że na terenie jednej z szprotawskich posesji znajdują się części ze skradzionego samochodu osobowego. W czasie prowadzonych działań policjanci znaleźli w jednym z pomieszczeń gospodarczych fotele samochodowe od pojazdu Audi A5. Samo auto, o wartości 120 tys. złotych, zostało skradzione w nocy z 16/17 maja 2016 r. w Międzyzdrojach. Tego samego dnia do wyjaśnienia sprawy został zatrzymany 37-letni mężczyzna, który wynajmował pomieszczenie gospodarcze w Szprotawie od właścicieli posesji. Podczas prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli części samochodowe pochodzące od kilkudziesięciu innych pojazdów, które zostały skradzione na terenie Polski oraz na terenie Niemiec.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Policjanci doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Wobec 37-letniego mężczyzny został zastosowany dozór oraz poręczenie majątkowe. Za paserstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.