Krosno Odrz:. Uciekał przed policją bo miał przy sobie heroinę i kradziony rower

26 wrzesień 2019
Krosno Odrz:. Uciekał przed policją bo miał przy sobie heroinę i kradziony rower Lubuska Policja

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali po pościgu 31-letniego kierowcę forda, który posiadał przy sobie heroinę. Ponadto funkcjonariusze znaleźli w bagażniku auta rower, który prawdopodobnie pochodzi z kradzieży. Źródło jego pochodzenie będzie wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Krośnieńscy policjanci patrolówki przejeżdżając przez miejscowość Dychów zauważyli w pewnym momencie, jak kierowca osobowego forda na ich widok gwałtownie skręca w inną drogę. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim, dając mu sygnały do zatrzymania się. Mężczyzna nie mając jednak zamiaru dostosowania się do poleceń, zwiększył prędkość, a po chwili zjechał z drogi, zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci pobiegli za nim, zatrzymując go po krótkiej chwili. Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, który jak się później okazało nie posiadał prawa jazdy, gdyż zostało mu już wcześniej zatrzymane za kierowanie w stanie pod wpływem środków odurzających.

Policjanci poddali mężczyznę kontroli osobistej, w której trakcie znaleźli przy nim zawinięte w folię kulki zawierające proszek. Zabezpieczona substancja poddana została badaniu testerem, który wykazał, iż jest to heroina. Ponadto policjanci w bagażniku auta, którym kierował 31-latek znaleźli rower. Mężczyzna nie był w stanie jednoznacznie określić skąd go miał, zmieniając co chwilę wersję. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, iż może pochodzić z przestępstwa został on przez mundurowych zabezpieczony. Mieszkaniec powiatu żarskiego został zatrzymany do wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem będąc pod działaniem środków odurzających, odpowie on również i za to przestępstwo. Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalą również źródło pochodzenia znalezionego w bagażniku roweru. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka - Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u