System eCall zawiadomił służby o wypadku. Auto stało w salonie samochodowym

29 wrzesień 2019
Autor: 
System eCall zawiadomił służby o wypadku. Auto stało w salonie samochodowym Pixabay

Służby ratownicze z Zielonej Góry dostały wezwanie do wypadku dziś w południe. Tymczasem zdarzenia jednak nie było. Osobówka stała w salonie samochodowym.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 29 września, chwilę przed godziną 12:00. Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym z systemu eCall. Pozycja GPS wskazywała, że miał on miejsce na skrzyżowaniu ulic Gorzowskiej i Kostrzyńskiej w Zielonej Górze.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół pogotowia oraz patrol policji z drogówki. Służby przez kilkanaście minut krążyły wokół wskazanego miejsca, szukając jakichkolwiek śladów po wypadku. Poszukiwania były jednak bezskuteczne. - Służby zostały niepotrzebnie wezwane - komentuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Jak ustalono, system eCall został uruchomiony testowo podczas dni otwartych w pobliskim salonie samochodowym marki Skoda. Pracownicy mieli powiadomić wcześniej operatorów WCPR o planowanym pokazie, aby nie wysyłali oni służb do zdarzenia w rejonie salonu.

Czym jest eCall?

System eCall jest obowiązkowy we wszystkich autach w Europie od 2018 roku. Ma ratować życie i zdrowie ofiar wypadków, które nie są w stanie samodzielnie wezwać pomocy. Po zderzeniu komputer samochodu automatycznie lokalizuje zdarzenie i zawiadamia służby ratownicze.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u