Gubin: Ciało noworodka znalezione w pustostanie. Matka usłyszała cztery zarzuty (ZDJĘCIA)

30 wrzesień 2019
Autor: 
Ciało noworodka znalezione w pustostanie. Matka usłyszała cztery zarzuty KPP Krosno Odrz.

Pół roku po znalezieniu ciała noworodka na terenie opuszczonej fabryki w Gubinie zarzuty usłyszała matka dziecka. 32-latka nie odpowie za dzieciobójstwo, lecz za znieważenie zwłok i składanie fałszywych zeznań.

Pierwszego dnia marca w Gubinie na terenie byłych zakładów obuwniczych przy Alejach Łużyckich dokonano makabrycznego odkrycia. Osoba, która prawdopodobnie eksplorowała pustostan, natknęła się na ciało noworodka. Na miejsce od razu wezwano policję.

Początkowo Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim wszczęła śledztwo w kierunku popełnienia przestępstwa dzieciobójstwa. - Sprawa była o tyle trudna, że nie wiadomo było czyje to dziecko oraz kto je tam zostawił. Zaangażowani w sprawę policjanci szukali punktu odniesienia, który mógłby doprowadzić ich do sprawcy i pozwolić na uzyskanie odpowiedzi na podstawowe pytania - informuje asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Śledczy analizując swoje informacje, dotarli do sklepu, który oferował torby, identyczne z tymi, w których znajdowało się niemowlę. Następnie na podstawie zabezpieczonego monitoringu wytypowali oni osobę. Kryminalni dotarli do kobiety, a następnie przesłuchali ją na powyższą okoliczność. Podczas przesłuchań kobieta zaprzeczała jakoby miało być to jej dziecko.

- Punktem kulminacyjnym były wyniki badań pobranego od kobiety i dziecka materiału genetycznego. Potwierdziły one przypuszczenia policjantów, iż 32-latka jest biologiczną matką noworodka - wyjaśnia asp. szt. Kulka.

W czerwcu badania biegłych wykazały, że noworodek urodził się martwy. Prokuratura umorzyła śledztwo w kierunku dzieciobójstwa, ale nie pozwoliło to, aby kobieta pozostała bezkarna. W poniedziałek, 23 września, 32-latka usłyszała cztery zarzuty. Zarzuca się jej znieważenie zwłok oraz zeznanie nieprawdy i zatajenia prawdy. Zarzuty składania fałszywych zeznań usłyszał również partner kobiety.

Akt oskarżenia wraz z aktami sprawy wpłynie wkrótce do sądu. Za składanie fałszywych zeznań kobiecie oraz jej partnerowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za znieważenie zwłok kara pozbawienia wolności do lat 2.

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u