Funkcjonariusze SOK uratowali porzucone szczeniaki

30 wrzesień 2019
Funkcjonariusze SOK uratowali porzucone szczeniaki Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei

W niedzielę 29 września br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Kostrzyna nad Odrą znaleźli podczas patrolu parę szczeniaków porzuconych w parcianym worku. Psy były przemoczone, wyziębione i głodne. Obecnie znajdują się pod opieką lekarza weterynarii.

Do nietypowej interwencji SOK doszło w niedzielne popołudnie podczas patrolu linii kolejowej nr 203, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły piski i skomlenie dochodzące z pobliskich zarośli.

Patrol SOK skierował się w stroną niepokojących odgłosów. Po chwili natrafili na parciany worek, w którym coś się ruszało. W środku znaleźli dwa szczeniaki - przemoczone, głodne i wyziębione. W pobliżu nie zauważyli osób postronnych.

Funkcjonariusze SOK nakarmili i ogrzali szczenięta, a następnie przekazali je pod opiekę lecznicy weterynaryjnej w Kostrzynie nad Odrą. Dzięki czujności funkcjonariuszy SOK porzucone na pastwę losu szczeniaki znajdują się obecnie w dobrych rękach. Wiadomo już, że niebawem czeka na nie nowy dom.

Źródło: Artur Wołoszyn Inspektor SOK Rzecznik Prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.