Armeńczyk chciał przemycić Wietnamczyków do Niemiec. Wszyscy zostali zatrzymani (FILM, ZDJĘCIA)

01 październik 2019
Autor: 
Armeńczyk chciał przemycić Wietnamczyków do Niemiec. Wszyscy zostali zatrzymani KPP Świebodzin

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali pięciu obywateli Wietnamu, którzy chcieli nielegalnie przekroczyć granicę polsko-niemiecką. Azjaci mieli podróżować Lexusem, za kierowcą którego siedział 29-letni Armeńczyk. Wszyscy nielegalnie przebywali na terenie Polski.

Wszystko działo się niedaleko drogi krajowej nr 92 w rejonie miejscowości Stok, która jest głównym szlakiem komunikacyjnym prowadzącym w kierunku granicy z zachodem. Kiedy biały Lexus zapełniał się "podróżnymi" do akcji wkroczyli policjanci kryminalni. Funkcjonariusze już wcześniej w wyniku działań operacyjnych ustalili cały przebieg tego procederu.

- Pięcioro z zatrzymanych to osoby pochodzące z Wietnamu w wieku od 16 do 38 lat. Nielegalnie, bez żadnych dokumentów czy też rzeczy osobistych przedostali się najpierw na terytorium RP, a następnie próbowali dotrzeć do Niemiec - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Podczas czynności procesowych z udziałem tłumacza zatrzymali mieli okazję do złożenia wyjaśnień. Pomimo to zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Wszyscy odpowiedzą za nielegalne przekroczenie oraz usiłowanie przekroczenia granicy Polski. Mężczyźni zostali przekazani Straży Granicznej w Słubicach. Później zostaną oni deportowani do rodzinnego kraju.

Szóstą osobą zatrzymaną był 29-letni Armeńczyk, który legalnie przebywał na terytorium Polski. To właśnie ten mężczyzna pomagał im w przejeździe przez Polskę i odpowiadał za próbę przedostania się do Niemiec.

- Usłyszał zatem zarzut związany z pomaganiem w nielegalnym przekroczeniu granic. Mężczyzna na wniosek policji i prokuratury został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - dodaje mł. asp. Ruciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u