Szukali go w całej Europie. Wpadł w Gorzowie, bo... nie zapiął pasów (ZDJĘCIA)

01 październik 2019
Autor: 
Szukali go w całej Europie. Wpadł w Gorzowie, bo... nie zapiął pasów KWP Gorzów Wlkp.

Mężczyzna ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania za przestępstwa popełnione na terenie Francji został zatrzymany przez gorzowskich policjantów. 47-latek wpadł, bo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali w sobotę w godzinach popołudniowych kierującego samochodem marki Opel Zafira. Powodem kontroli był fakt, że mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

- Po ustaleniu tożsamości i sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 47-letni mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez francuskie organy ścigania. Według ustaleń miał się tam dopuścić wielu kradzieży - relacjonuje podkom. Marzena Śpiewak z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Poszukiwany mężczyzna trafił z miejsca kontroli wprost do policyjnego aresztu. Później został jeszcze przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, która wykonała dalsze czynności. W międzyczasie zostały wdrożone procedury, aby przekazać mężczyznę francuskim organom ścigania. - O ewentualnej ekstradycji podejrzanego zdecyduje już sąd - dodaje podkom. Śpiewak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u