Schorowany 75-latek wybrał się na grzyby i zaginął w lesie

07 październik 2019
Schorowany 75-latek wybrał się na grzyby i zaginął w lesie Lubuska Policja

Nowosolscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w lesie zaginął schorowany mężczyzna w podeszłym wieku. Ruszyła walka z czasem z uwagi na fakt, że 75-latek przeszedł wylew, ma wszczepiony rozrusznik serca, a na zewnątrz spada temperatura i robi się ciemno. W związku z zaistniałą sytuacją wszczęto alarm dla nowosolskiej jednostki, a prowadzone przez policjantów poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.

W sobotni wieczór, 5 października, dyżurny nowosolskiej policji otrzymał informację od zaniepokojonej kobiety o tym, że jej schorowany 75-letni mąż wybrał się na grzyby około godziny 14, a po godzinie 18 skontaktował się z nią telefonicznie informując ją, że nie wie gdzie się znajduje, po czym rozładował mu się telefon. Żona z obawy o stan zdrowia swojego męża, który jest po zawale i ma wszczepiony rozrusznik serca postanowiła poinformować służby ratunkowe.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania i sprawdzania wskazanego terenu. Przeczesywano sektor po sektorze. Do poszukiwań zaangażowano policjantów z różnych wydziałów. Funkcjonariusze ustalili, że 75-latek może znajdować się gdzieś w okolicach rzeki. Podczas przemierzania kolejnych kilometrów lasu, w trakcie nawoływania policjanci usłyszeli ciche wołanie mężczyzny. Mundurowi pobiegli w kierunku dobiegającego głosu, gdzie siedział zaginiony grzybiarz. Mężczyzna był przemarznięty, wyczerpany i ciężko oddychał. Nie ukrywał radości z faktu, że został odnaleziony. Policjanci przekazali 75-latka załodze Pogotowia Ratunkowego.

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań było możliwe dzięki zaangażowaniu nowosolskich policjantów, ale także wsparciu przedstawicieli innych służb ratunkowych oraz mieszkańców gminy Siedliska.

Wszystkim grzybiarzom przypominamy o tym, aby nie oddalali się w nieznane im tereny, a także informowali najbliższych gdzie się udają.

Źródło: sierż. Agata Towpik, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u