Poszukiwany 31-latek legitymował się dowodem osoby przebywającej w areszcie

10 październik 2019
Autor: 
Poszukiwany 31-latek legitymował się dowodem osoby przebywającej w areszcie Lubuska Policja

Poszukiwany 31-latek wpadł podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z Gubina. Mężczyzna w trakcie czynności posługiwał się dowodem osobistym należącym do osoby przebywającej w areszcie a auto, którym kierował miało przyczepione tablice rejestracyjne pochodzące z kradzieży z terenu Niemiec.

Policjanci Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Gubinie, pełniąc służbę w porze nocnej, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Hondy. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że niemieckie tablice rejestracyjne przyczepione do auta pochodzą z kradzieży. Policjanci w trakcie kontroli poprosili mężczyznę o prawo jazdy i dokument tożsamości.

31-latek oznajmił, że nie ma uprawnień do kierowania i nie posiada przy sobie żadnego dokumentu. Po chwili jednak zmienił zdanie okazując mundurowym dowód osobisty. Takie zachowanie kierowcy dało policjantom sygnał, że coś może być nie tak. W toku dalszych czynności z mężczyzną ich podejrzenia się potwierdziły. Funkcjonariusze zweryfikowali, że kierujący dał im dowód osobisty należący do mężczyzny, który obecnie przebywa w areszcie, a także ustalili, że 31-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zanim jednak policjanci doprowadzili go do zakładu karnego został przesłuchany. W trakcie czynności usłyszał zarzut posługiwania się dowodem osobistym należącym do innej osoby, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto odpowie on również za kierowanie bez uprawnień, pojazdem niedopuszczonym do ruchu i nieposiadającym ubezpieczenia OC. Dalsze czynności w sprawie, w tym ze stroną niemiecką, wykażą, czy zarzuty zostaną rozszerzone o kolejne czyny.

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u