Strzelał z wiatrówki do przypadkowych osób w parku. Mężczyzna został zatrzymany

18 październik 2019
Autor: 
Strzelał z wiatrówki do przypadkowych osób w parku. Mężczyzna został zatrzymany Lubuska Policja

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 35-latek, który strzelał z wiatrówki do przypadkowych osób w parku. Mężczyzna trafił kobietę, która kilka sekund wcześniej odłożyła do wózka swojego dwumiesięcznego wnuka. Zatrzymanemu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek, 15 października, na terenie parku przy międzyrzeckim zamku. Spacerująca tam kobieta razem ze swoimi dorosłymi córkami oraz dwumiesięcznym wnukiem została postrzelona z wiatrówki w brzuch. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało, skończyło się tylko na zaczerwienieniu skóry. Jednak zatrważające jest to, że do postrzelenia doszło kilka sekund po tym, jak kobieta odłożyła do wózka swojego dwumiesięcznego wnuka. W przypadku, kiedy trafione byłoby malutkie, bezbronne dziecko, które ma bardzo delikatną skórę, skutki mogłyby być tragiczne.

Zaniepokojone kobiety zaczęły się rozglądać i w odległości około 20 metrów zauważyły dwóch mężczyzn, którzy patrzyli w ich stronę i się śmiali. Jeden z nich trzymał w ręku wiatrówkę. Natychmiast wezwały na miejsce policjantów, jednak przed ich przybyciem, mężczyźni oddalili się z miejsca zdarzenia. Mundurowi przeszukali pobliski teren oraz dokładnie rozpytali świadków zdarzenia. Szczegółowe informacje dotyczące wyglądu strzelającego mężczyzny, jego rysopisu oraz ubioru przekazane przez osoby, pozwoliły na wytypowanie sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany przez międzyrzeckich kryminalnych. Usłyszał już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: st. asp. Justyna Łętowska, Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u