Pędził 119 km/h w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy. Policja zatrzymała również 2 pijanych kierowców

18 październik 2019
Pędził 119 km/h w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy. Policja zatrzymała również 2 pijanych kierowców Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Podejmowane przez policjantów działania prewencyjno-kontrolne, czy też organizowane spotkania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym niestety nie przemawiają do wszystkich. W dalszym ciągu zdarzają się przypadki jazdy z nadmierną prędkością oraz na podwójnym gazie. Tacy kierowcy stanowią duże zagrożenie na drodze.

Zatrważające jest to, że pomimo wielu akcji kontrolno-pomiarowych prowadzonych przez policjantów w całej Polsce, wciąż dużo osób zachowuje się nieodpowiedzialnie na drodze. Wielu kierowców nie odstraszają także konsekwencje prawne, jakie w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym muszą ponieść. Przeciwdziałając właśnie takim kierowcom i w trosce o to by na drogach było bezpiecznie, policjanci nie zaprzestają działań, prowadzą liczne kontrole drogowe i eliminują tych kierowców, którzy nie potrafią dostosować się do obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego. Tylko w czwartek, 17 października, policjanci powiatu krośnieńskiego przerwali niebezpieczną jazdę trzem kierowcom.

W miejscowości Radnica policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy kontrolowali prędkość, z jaką kierowcy prowadzą swoje pojazdy. W pewnym momencie zauważyli auto, które dość szybko jechało w ich kierunku. Po dokonanym pomiarze okazało się, że samochód jedzie z prędkością 119 km/h. Funkcjonariusz natychmiast dał kierowcy znak do zatrzymania się. Z uwagi, iż w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, policjanci zatrzymali kierowcy skody prawo jazdy. Mężczyzna otrzymał także mandat karny i 10 punktów karnych. Na najbliższe trzy miesiące będzie musiał przesiąść się na miejsce pasażera.

Z kolei funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Krosna Odrzańskiego i Gubina wyeliminowali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na podwójnym gazie. W Krośnie Odrzańskim policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, od którego czuć było woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 37-latka okazało się, że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak wynikało z ustaleń mężczyzna nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania, a samochód, którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, a za kierowanie bez uprawnień i samochodem niedopuszczonym do ruchu kara grzywny. Sąd może też orzec wobec 37-latka zakaz prowadzenia pojazdów.

Kara aresztu albo grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów, grozi natomiast 34-latkowi, zatrzymanemu przez policjantów w Gubinie. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość motorowerzysty. Urządzenie wskazało, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Sprawy znajdą finał w sądzie.

Przypominamy wszystkim kierowcom o rozwadze i rozsądku na drodze. Lekceważąc przepisy, powodujemy duże zagrożenie na drodze. Chwila naszej nieuwagi może spowodować, że stracimy o wiele więcej niż uprawniania do kierowania. Możemy stracić zdrowie, a nawet życie.

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.