Tlenek węgla zaatakował w Gorzowie Wielkopolskim. Trzy osoby trafiły do szpitala

21 październik 2019
Autor: 
Tlenek węgla zaatakował w Gorzowie. Trzy osoby trafiły do szpitala Fot. Jakub Fabicki

Dwójka dorosłych oraz jedno dziecko trafili do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. W jednym z mieszkań strażacy stwierdzili przekraczające normę stężenie tej substancji w powietrzu.

Gorzowscy strażacy zostali wezwani do budynku mieszkalnego przy ulicy Strzeleckiej w poniedziałek, 21 października, tuż po godzinie 18:50. - Otrzymaliśmy informację, że osoba podczas kąpieli źle się poczuła - informuje dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejsce wysłano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Strażacy przy użyciu detektorów wielogazowych szybko potwierdzili podejrzenia lokatorów. Z termy gazowej zamontowanej w mieszkaniu wydobywał się tlenek węgla.

W międzyczasie okazało się, że trzyosobowa rodzina przebywąca w mieszkaniu potrzebuje pomocy medycznej. To kilkuletni chłopiec, 19-letnia dziewczyna oraz 49-letnia kobieta. Wszyscy byli przytomni, lecz występowały u nich typowe objawy dla zatrucia czadem. Rodzina została zabrana do szpitala na dalszą obserwację.

Na ul. Strzelecką wezwano pogotowie gazowe oraz przedstawiciela Administracji Domów Mieszkalnych. - W budynku odłączono gaz do czasu naprawy instalacji - mówi bryg. Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Cichy zabójca

Przypominamy, że zatrucia tlenkiem węgla są częstą przyczyną utraty zdrowia i życia. Strażacy apelują o ostrożność. Czad to bezbarwny, bezwonny i silnie trujący gaz. Aby zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem, należy regularnie kontrolować urządzenia grzewcze oraz zakupić specjalne czujki tlenku węgla, które w porę zaalarmują nas o zagrożeniu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u