Odwołania w gorzowskiej policji po zabójstwie Kristiny

24 październik 2019
Autor: 
Odwołania w gorzowskiej policji po zabójstwie Kristiny Lubuska Policja/KWP Gorzów Wlkp.

Po brutalnym zabójstwie Kristiny w pralni w Gorzowie zostały wszczęte postępowania dyscyplinarne i wyjaśniające w sprawie działań policji. 26-letnia Ukrainka zgłaszała, że jest nękana i zastraszana przez Pawła R. Jednak policjanci uznali to za wykroczenie, a nie za przestępstwo. W wyniku kontroli odwołany ze swojego stanowiska został komendant i zastępca II komisariatu w Gorzowie.

W środę 11 września w pralni przy ul. Owczej doszło do brutalnego zabójstwa 26-letniej Kristiny V. Obywatelka Ukrainy została zastrzelona przez swojego znajomego, 26-letniego Pawła R. Jak się okazało, Kristina jeszcze w czerwcu złożyła zawiadomienie na policji przeciwko Pawłowi R. w sprawie złośliwego nękania. Policjanci zakwalifikowali to zgłoszenie jako wykroczenie o złośliwe nękanie, a nie jako przestępstwo pod kątem gróźb karalnych. Policjanci przeprowadzili czynności wyjaśniające i skierowali 23 sierpnia wniosek o ukaranie mężczyzny do Sądu Rejonowego w Gorzowie.

W poniedziałek, 2 września, w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie. Sędzia uznał, że Paweł R. popełnił wykroczenie i ukarał mężczyznę za to, że w okresie od 16 czerwca do 11 lipca złośliwie niepokoił Kristinę V. poprzez natarczywe wysyłanie wiadomości na facebooku. Były to wiadomości bardzo osobiste oraz emocjonalne. Sąd podczas posiedzenia niejawnego ukarał mężczyznę karą grzywny w wysokości 500 zł. Paweł R. nie uczestniczył w tym posiedzeniu. Wyrok nie był prawomocny, więc mężczyzna odwołał się od niego w środę, 4 września.

Po zabójstwie Kristiny V. komendant główny policji generał Jarosław Szymczyk zdecydował, że zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające w sprawie działań policjantów. Skutkiem kontroli i postępowania wyjaśniającego są odwołania ze stanowisk w II komisariacie policji. - Cały czas trwa postępowanie. Mogę jednak potwierdzić, że komendant i zastępca komisariatu II w Gorzowie zostali odwołani ze swoich stanowisk – mówi portalowi gorzowianin.com Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dodatkowo prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne wobec policjanta, który przyjmował zgłoszenie od Kristiny V. w czerwcu 2019 roku. Śledczy mają wyjaśnić, dlaczego policjant zakwalifikował działania Pawła R. jako wykroczenie, a nie przestępstwo.

Źródło: Gorzowianin.com

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u