Zabójca jeży z Zielonej Góry wciąż bez wyroku...

25 październik 2019
Autor: 
Zabójca jeży z Zielonej Góry wciąż bez wyroku... KMP Zielona Góra/Archiwum

W lipcu 2018 roku 23-letni wówczas Przemysław P. doprowadził do brutalnej śmierci trzynastu jeży. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. W lutym br. zapadł wyrok, który został zaskarżony.

Młody mężczyzna trafił do aresztu 23 lipca 2018 roku. Za kratkami spędził blisko trzy miesiące. W lutym 2019 roku zapadł wyrok 1 roku i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia oraz zapłaty 5000 złotych na cele Biura Ochrony Zwierząt. Sąd zdjął z oskarżonego obowiązek zapłaty kosztów sądowych.

Wyrok nie spodobał się Prokuraturze, Fundacji na rzecz ochrony dzikich zwierząt Premium oraz Biurze Ochrony Zwierząt. Prokuratura oraz fundacje zaskarżyły wyrok sądu. Wnioski zostały podtrzymane.

Dziś na sprawie apelacyjnej Prokurator i Fundacja Premium żądali minimum 2 lata pozbawienia wolności, natomiast Biuro Ochrony Zwierząt zakaz posiadania zwierząt na 15 lat, karę pozbawienia wolności na 5 lat oraz nałożenie na oskarżonego obowiązku zapłacenia kosztów postępowania sądowego. W uzasadnieniu podawano, że mężczyzna jest młody, sprawny i zdrowy więc może pracować.

Takiego wyroku nikt z obecnych na sali sądowej się nie spodziewał. Sędzia Sądu Okręgowego Arkadiusz Nosewicz uchylił wyrok i sprawę przekazał do ponownego wyroku. W trakcie pierwszej rozprawy, po przebadaniu psychiatrycznym zdecydowano, że oskarżony nie potrzebuje adwokata i może bronić się sam. Obrońca został zwolniony, ale nie w taki sposób, w jaki powinno to zostać wykonane, czyli w sposób dwuetapowy.

Przed nami kolejne miesiące oczekiwania na rozprawę, a potem czekania na wyrok. Czy bezwzględny morderca, oprawca i sadysta, który uśmiercił 13 bezbronnych jeży pozostanie bezkarny?

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u