Iłowa: 37-latek zabił swojego kota. Usłyszał zarzut umyślnego zabicia zwierzęcia

28 październik 2019
Autor: 
Iłowa: 37-latek zabił swojego kota. Usłyszał zarzut umyślnego zabicia zwierzęcia Lubuska Policja

Iłowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że mieszkaniec powiatu żagańskiego miał uśmiercić swojego kota. Reakcja policjantów była szybka i skuteczna – 37-latek przyznał się do zabicia zwierzęcia. W trakcie czynności procesowych mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa.

W sobotę, 26 października, policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej otrzymali informację o tym, że na jednej z posesji na terenie powiatu żagańskiego mężczyzna miał zabić swojego kota. Lubuscy stróże prawa wielokrotnie udowadniali, że są wrażliwi na cierpienie zwierząt, a jednocześnie skuteczni w wykrywaniu sprawców przestępstw znęcania się nad zwierzętami. Policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli do 37-latka, który przyznał się do zabicia kota. Mężczyzna wskazał również miejsce, w którym zakopał zwierzę. Zostało ono zabezpieczone do badań weterynaryjnych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

W poniedziałek, 28 października, przeprowadzono z nim czynności procesowe – został przesłuchany i usłyszał zarzut umyślnego zabicia zwierzęcia. 37-latek przyznał się do zarzuconego czynu. Przestępstwo z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz nawiązka w wysokości od 1000 zł do 100 tys. zł. na cel związany z ochroną zwierząt.

Nie może być społecznej zgody na takie traktowanie zwierząt. Każdy, kto widzi, że zwierzęciu dzieje się krzywda powinien to zgłosić na policję. Reakcja służb będzie natychmiastowa i skuteczna.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u