Nowa Sól: Starszy mężczyzna zapomniał, gdzie zaparkował samochód. Pomogli policjanci

29 październik 2019
Autor: 
Nowa Sól: Starszy mężczyzna zapomniał, gdzie zaparkował samochód. Pomogli policjanci Lubuska Policja

Dzielnicowi sierż. Grzegorz Partatus i st.sierż. Rafał Wójcik odnaleźli osobowego Peugeota, należącego do mieszkańca powiatu głogowskiego. Mężczyzna starał się na własną rękę zlokalizować swoje auto, które wcześniej gdzieś zaparkował. Po nieudanej próbie zwrócił się o pomoc do nowosolskiej Policji. Funkcjonariusze po intensywnych poszukiwaniach zadzwonili z informacją o odnalezieniu „zguby”. Mężczyzna nie krył wzruszenia i słów pochwały dla stróżów prawa.

Do nowosolskiej komendy zadzwonił bardzo zdenerwowany mężczyzna, mieszkaniec powiatu głogowskiego, który poinformował, że nie może znaleźć swojego samochodu. Do Nowej Soli przyjechał wczesnym rankiem, 17 października, zaparkował samochód i poszedł załatwiać sprawy. W trakcie drogi nagle źle się poczuł i usiadł na ławce w parku. Kiedy odzyskał siły, postanowił wrócić do domu i przyjechać w innym terminie. Niestety nie mógł trafić do miejsca, gdzie zostawił swój pojazd. Kojarzył, że w tym miejscu, gdzie parkował był szary blok i garaże. Nie umiał przypomnieć sobie niczego, co ułatwiłoby i zawęziło teren poszukiwań. Do domu wrócił pociągiem.

Sprawę potraktowano priorytetowo. Funkcjonariusze sprawdzili punkty wskazane przez mężczyznę „charakterystyczne miejsca” oraz ulice i zlokalizowane w okolicy parkingi. Niestety w żadnym z miejsc nie udało się odnaleźć auta. Policjanci skrupulatnie przeanalizowali drogę, którą miał jechać głogowianin oraz wszystkie informacje przekazane przez właściciela i jednego z członków jego rodziny. Dzielnicowi sierż. Grzegorz Partatus i st. sierż. Rafał Wójcik zlokalizowali pojazd, po czym od razu zadzwonili i poinformowali właściciela o odnalezieniu.

Mężczyzna nie krył wzruszenia i wdzięczności. Serdecznie dziękował, za pomoc. Pojazd stał zaparkowany nieopodal ul. Kościuszki w Nowej Soli.

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u