Spowodował wypadek, a w aucie przewoził ponad pół kilograma narkotyków – 26-latek aresztowany na trzy miesiące

13 listopad 2019
Spowodował wypadek, a w aucie przewoził ponad pół kilograma narkotyków – 26-latek aresztowany na trzy miesiące Lubuska Policja

Policjanci żarskiej drogówki podczas czynności związanych z wypadkiem drogowym ujawnili w osobowym audi ponad pół kilograma narkotyków.

Kierujący tego pojazdu, 26-letni obywatel Niemiec, usłyszał zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia narkotyków, kierowania pod wpływem środków odurzających oraz spowodowanie wypadku drogowego. Mężczyzna został aresztowany przez sąd – grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Żar zatrzymali 26-letniego obywatela Niemiec, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego. Mężczyzna we wtorek (5 listopada) jadąc audi a4 stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Podróżował z nim pasażer, który w związku z poniesionymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Jak się okazało, 26-latek prowadził pod wpływem środków odurzających. Podczas przeprowadzania czynności procesowych policjanci drogówki znaleźli w samochodzie ponad 260 gramów marihuany, 300 gramów amfetaminy oraz 250 tabletek o działaniu psychotropowym. Substancje, które zabezpieczono poddane zostaną dalszym badaniom. Śledczy ustalili, że narkotyki zostały zakupione na terenie Niemiec - ich czarnorynkowa wartość to blisko 23 tys. złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutów wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości narkotyków, kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz spowodowania wypadku drogowego. W piątek (8 listopada) sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kom. Aneta Berestecka Komenda Powiatowa Policji w Żarach

przewozil narkotyki 1

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.