Ukradł samochód, a dokumenty i telefon wyrzucił do rzeki - 32-latek usłyszał zarzuty

19 listopad 2019
Ukradł samochód, a dokumenty i telefon wyrzucił do rzeki - 32-latek usłyszał zarzuty Lubuska Policja

Policjanci z Sulechowa ustalili i zatrzymali podejrzanego o zuchwałą kradzież samochodu dostawczego. Mężczyzna na oczach pracowników wsiadł do samochodu, w którym znajdowały się kluczyki i odjechał w nieznanym kierunku.

W trakcie ucieczki 32-latek wyrzucił do rzeki dokumenty od pojazdu i telefon komórkowy, a także dwukrotnie nie zapłacił na stacjach benzynowych za zatankowane paliwo. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W piątek, 15 listopada w Trzebiechowie (pow. zielonogórski) doszło do zuchwałej kradzieży forda transita, który został skradziony z terenu budowy na oczach zaskoczonych całą sytuacją pracowników budowlanych. 32-latek w pewnej chwili wsiadł szybko do busa, w którym były kluczyki od auta i odjechał w kierunku Sulechowa. Zszokowani pracownicy ruszyli w pościg, jednak mężczyzna ruszył bardzo szybko i zdołał uciec. Pracownicy powiadomili dyżurnego Policji z Sulechowa, a tan zarządził blokady dróg. Równocześnie kryminalni rozpoczęli swoje czynności, aby jak najszybciej dotrzeć do osoby odpowiedzialnej za te zdarzenie. Wysiłki policjantów szybko przyniosły efekty. W ciągu kilku godzin wytypowali mieszkańca gminy Sulechów, a następnego dnia zapukali do jego drzwi. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, gdyż nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany. 32-latek przyznał, gdzie ukrył samochód, jednak nie udało się odzyskać dokumentów i telefonu jednego z pracowników, które znajdowały się wewnątrz pojazdu. Mężczyzna opowiedział policjantom, że wrzucił je do rzeki, wskazał także miejsc w którym to zrobił. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że po kradzieży samochodu pojechał do sąsiednich miejscowości – Babimostu i Kargowej – gdzie na stacjach benzynowych zatankował paliwo, a następnie odjechał nie płacąc za nie. Dodatkowo okazało się, że 32-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Odzyskany samochód trafił do właściciela. W związku z kradzieżą auta mężczyzna usłyszał zarzuty. Odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym wbrew dożywotniemu sądowemu zakazowi oraz przywłaszczenie dokumentów i telefonu. Z uwagi na fakt, iż 32-latek działał w warunkach recydywy grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za wykroczenia - kradzieże paliwa ze stacji benzynowych. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

kradziez pojazdu i paliwa

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u