Policjant z drogówki będąc po służbie zatrzymał pijanego kierowcę!

20 listopad 2019
Policjant z drogówki będąc po służbie zatrzymał pijanego kierowcę! Lubuska Policja

Policjant nowosolskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem. 65-latek mając w organizmie ponad 2 promile przyjechał samochodem na stację paliw, by zakupić butelkę alkoholu. Dzięki reakcji funkcjonariusza mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie.

We wtorek, 19 listopada, po godzinie 23 sierż. szt. Maciej Nowak - policjant nowosolskiej drogówki będąc w czasie wolnym od służby, na jednej ze stacji paliw zauważył mężczyznę, który szedł chwiejnym krokiem i z problemami wsiadł do swojego pojazdu. Mężczyzna naprzemiennie przyspieszając i zwalniając próbował odjechać osobowym oplem ze stacji. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, który bez wahania postanowił zareagować.

Sierż. szt. Maciej Nowak ruszył w kierunku opla i gdy otworzył drzwi pojazdu wyczuł silną woń alkoholu. Nie zastanawiając się zabrał kierującemu kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce patrol. Jak się później okazało 65-latek przyjechał na stację benzynową kupić alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Sierż. szt. Maciej Nowak udowodnił swoim zachowaniem, że policjantem jest się cały czas, nawet w czasie wolnym. Widząc jak ktoś łamie prawo, nie da się odwrócić głowy i bezinteresownie przejść obok.

 Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u