Podejrzewany o spowodowanie wypadku na K92 w rękach policji (ZDJĘCIA)

18 czerwiec 2016
Autor: 

Wskutek zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek (17 czerwca) na drodze krajowej nr 92 w pow. świebodzińskim zginęły dwie osoby. Kierujący jednego z aut biorących udział w zdarzeniu, oddalił się z miejsca wypadku. Mężczyzna jest już w rękach policji. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek (17 czerwca), około godziny 16:30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie miejscowości Mostki, na drodze K92. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci potwierdzili, że doszło tam do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Oba auta biorące udział w wypadku były poważnie uszkodzone. W skutek zderzenia, dwie osoby podróżujące samochodem renault zginęły. Kierowca bmw oddalił się z miejsca wypadku. Policjanci z Wydziału Kryminalnego, pod nadzorem świebodzińskiej prokuratury zabezpieczyli ślady zdarzenia i wykonali ustalenia związane z tym tragicznym zdarzeniem. Ze względu na oddalenia się uczestnika wypadku, który poruszał się samochodem bmw, na miejsce skierowano kilkudziesięciu policjantów ze świebodzińskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Z uwagi na charakter i okoliczności zdarzenia do działań skierowano również, przewodników z psami tropiącymi. Rozpoczęły się poszukiwania kierowcy, które trwały do godzin południowych następnego dnia. W tym czasie policjanci sprawdzili okolice miejsca zdarzenia, kompleksy leśne i pobliskie miejscowości. Równocześnie z poszukiwaniami terenowymi, trwały szeroko zakrojone działania operacyjne. Policjanci ustali właściciela opuszczonego pojazdu, a następnie w wyniku przeprowadzenia wielu ustaleń, weszli na trop osoby, która poruszała się tym autem. Wspólna praca prokuratury i świebodzińskich kryminalnych, przyczyniła się do tego, że zatrzymanie mężczyzny było kwestią czasu.

Tuż przed godziną 12:00 w sobotę (18 czerwca), mężczyzna podejrzewany o spowodowanie tego wypadku sam stawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie. 27-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W dniu wypadku swoim samochodem poruszał się bez uprawnień, które zostały mu wstrzymane w skutek licznych przewinień drogowych. Trwają czynności procesowe w ramach śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie. Zeznania kierowcy BMW różniły się od ustaleń policji. Sprawcy wypadku grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u