Podejrzewany o spowodowanie wypadku na K92 w rękach policji (ZDJĘCIA)

18 czerwiec 2016

Wskutek zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek (17 czerwca) na drodze krajowej nr 92 w pow. świebodzińskim zginęły dwie osoby. Kierujący jednego z aut biorących udział w zdarzeniu, oddalił się z miejsca wypadku. Mężczyzna jest już w rękach policji. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek (17 czerwca), około godziny 16:30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie miejscowości Mostki, na drodze K92. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci potwierdzili, że doszło tam do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Oba auta biorące udział w wypadku były poważnie uszkodzone. W skutek zderzenia, dwie osoby podróżujące samochodem renault zginęły. Kierowca bmw oddalił się z miejsca wypadku. Policjanci z Wydziału Kryminalnego, pod nadzorem świebodzińskiej prokuratury zabezpieczyli ślady zdarzenia i wykonali ustalenia związane z tym tragicznym zdarzeniem. Ze względu na oddalenia się uczestnika wypadku, który poruszał się samochodem bmw, na miejsce skierowano kilkudziesięciu policjantów ze świebodzińskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Z uwagi na charakter i okoliczności zdarzenia do działań skierowano również, przewodników z psami tropiącymi. Rozpoczęły się poszukiwania kierowcy, które trwały do godzin południowych następnego dnia. W tym czasie policjanci sprawdzili okolice miejsca zdarzenia, kompleksy leśne i pobliskie miejscowości. Równocześnie z poszukiwaniami terenowymi, trwały szeroko zakrojone działania operacyjne. Policjanci ustali właściciela opuszczonego pojazdu, a następnie w wyniku przeprowadzenia wielu ustaleń, weszli na trop osoby, która poruszała się tym autem. Wspólna praca prokuratury i świebodzińskich kryminalnych, przyczyniła się do tego, że zatrzymanie mężczyzny było kwestią czasu.

Tuż przed godziną 12:00 w sobotę (18 czerwca), mężczyzna podejrzewany o spowodowanie tego wypadku sam stawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie. 27-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W dniu wypadku swoim samochodem poruszał się bez uprawnień, które zostały mu wstrzymane w skutek licznych przewinień drogowych. Trwają czynności procesowe w ramach śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie. Zeznania kierowcy BMW różniły się od ustaleń policji. Sprawcy wypadku grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.