Truskawkowe święto w Muzeum Etnograficznym w Ochli (ZDJĘCIA)

18 czerwiec 2016
Autor: 

W sobotę (18.06)  na terenie Muzeum Etnograficznego w skansenie w Ochli odbywa się I Lubuski Festiwal Truskawki. Festiwal rozpoczął bieg charytatywny. Dziś czekają nas jeszcze koncerty - m.in. Majki Jeżowskiej, konkursy, nauki kulinarne. A to wszystko pod patronatem truskawki.

Aby można było wziąć udział w biegu trzeba było wpłacic 30 zł, które  w pełni przeznaczone jest na rehabilitację Siemka, który cierpi na dystrofię Ullricha, powodującą zanik mięśni. Dla każdego biegacza przewidziano truskawkową koszulkę oraz medal. 

To nie koniec atrakcji. Będą truskawkowe warsztaty m.in. z lepienia pierogów, wyrabiania słodyczy czy zdobienia pierników. A w „truskawkowej zagrodzie”: gry, konkursy, zabawy ruchowe i plastyczne, malowanie buziek, pokazy karate, występy chóru i wiele, wiele innych atrakcji.

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego, w dniu festynu  linia autobusowa nr 27 do godz. 23:00 dla podróżnych zmierzających na Lubuskie Święto Truskawki będzie bezpłatna.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u