Wschowa: Strażacy i policjanci uratowali 81-latka, który błąkał się przy torach

28 listopad 2019
Autor: 
Wschowa: Strażacy i policjanci uratowali 81-latka, który błąkał się przy torach Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Niewiele brakowało, aby doszło do tragedii. 81-letniemu wyziębionemu, zakrwawionemu mężczyźnie pomogli wschowscy policjanci przy wsparciu strażaków. Późnym wieczorem, błąkającego się mężczyznę policjanci znaleźli w okolicach torów kolejowych prowadzących ze Wschowy w kierunku Leszna. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć gdzie był i w jaki sposób się tam znalazł.

Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał niepokojącą informację o starszym mężczyźnie, który zakrwawiony w okolicach głowy i nieadekwatnie ubrany do pory roku szedł wzdłuż torów kolejowych ze Wschowy w kierunku Leszna nie reagując na przypadkowo napotkane osoby. Biorąc pod uwagę zapadający zmrok, stan zdrowia oraz wiek mężczyzny wschowscy policjanci podjęli błyskawicznie działania zmierzające do odnalezienia i udzielenia mu pomocy.

Patrol w składzie asp. szt. Damian Lipowy i mł. asp. Rafał Wolny przy wsparciu strażaków z Komendy Powiatowej PSP we Wschowie rozpoczęli sprawdzanie terenu torowiska, pobliskiego kompleksu leśnego prowadzącego ze Wschowy do Leszna. Po kilkunastu minutach policjanci zauważyli w oddali 81-letniego mężczyznę, który miał mocno zakrwawioną głowę, nie wiedział jak się nazywa, nie potrafił powiedzieć gdzie był i w jaki sposób znalazł się w tym miejscu. Wiedział tylko, że przewrócił się i uderzył w głowę.

Zziębniętego, wycieńczonego mężczyznę strażacy opatrzyli i okryli kocami. Przybyłe na miejsce pogotowie przetransportowało 81-latka do szpitala. Gdyby nie szybka reakcja mundurowych historia ta mogłaby mieć tragiczne zakończenie.

Źródło: kom. Maja Piwowarska, Komenda Powiatowa Policji we Wschowie 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u