Obserwowali swoje ofiary, kradli karty płatnicze i wypłacali pieniądze - areszt i 18 zarzutów kradzieży

03 grudzień 2019
Autor: 
Obserwowali swoje ofiary, kradli karty płatnicze i wypłacali pieniądze - areszt i 18 zarzutów kradzieży Adobe Stock

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi parze podejrzanej o kradzieże kart bankowych i przy ich użyciu włamania na konta powodując straty w łącznej kwocie ponad 14 tysięcy złotych. Policjanci udowodnili 48-latce i 36-latkowi popełnienie co najmniej 18 tego typu przestępstw.

Sąd Rejonowy w Słubicach w stosunku do zatrzymanych zastosował trzy miesiące aresztu.

Pod koniec października do słubickiej komendy zaczęły napływać informacje o kradzieżach kart bankowych oraz włamaniach na konta. Jak ustalili śledczy, z kont pokrzywdzonych osób znikały duże sumy pieniędzy oraz dokonywane były płatności przy ich użyciu. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na ponad 14 tysięcy złotych.

W kilku przypadkach złodziejom nie udało się pobrać pieniędzy. Sposób działania przestępców za każdym razem był podobny. Typowali oni swoje ofiary wcześniej je obserwując, później robili „zamieszanie’’ przy kasie, na końcu dokonując kradzieży karty płatniczej.

Dzięki intensywnej pracy i zaangażowaniu słubickich kryminalnych w piątek, 29 listopada udało się zatrzymać 48-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę – obywateli Rumunii. Zatrzymana para decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Mundurowi ustalili, że sprawcy działali na stacjach benzynowych oraz w marketach. Zatrzymanym policjanci przedstawili 18 zarzutów. Podejrzanym zarzuca się kradzież kart bankowych, kradzież pieniędzy z kont pokrzywdzonych za pomocą skradzionych kart, usiłowanie kradzieży pieniędzy z kont, a także dokonywanie płatności w sklepach za pomocą tych kart. Obywatele Rumuni zostali aresztowani na trzy miesiące i za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem - grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Magdalena Jankowska Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u