Nocny pożar domu wielorodzinnego w Szprotawie. Spłonął dach (ZDJĘCIA)

03 grudzień 2019
Autor: 
Pożar domu w Szprotawie. Spłonął dach Fot. OSP Małomice

Dwanaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem poddasza budynku przy ulicy Krasińskiego w Szprotawie. Ratownicy ewakuowali wszystkich lokatorów.

Strażacy zostali wezwani na miejsce we wtorek, 3 grudnia, kilka minut po północy. Pożar wybuchł na poddaszu budynku wielorodzinnego. Gęsty dym szybko rozprzestrzenił się po całym obiekcie.

Do akcji zadysponowano zastępy strażaków zawodowych ze Szprotawy i Żagania. Przybyło także wiele jednostek OSP oraz strażacy wojskowi z Dobrej nad Kwisą. - W pierwszej fazie działań podawano prądy wody z dwóch podnośników hydraulicznych. Od środka podawano także sprężoną pianę - relacjonują ochotnicy z Małomic.

Kiedy pożar został opanowany, strażacy udali się na poddasze w celu przeszukania i dogaszania zarzewi ognia. Ponadto musieli oni usunąć spaloną konstrukcję dachu.

Wszyscy mieszkańcy budynku zostali ewakuowani przez ratowników w bezpieczne miejsce. Działania ratownicze zostały zakończone około godziny 8:00. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Wszystkie okoliczności ustali już biegły z zakresu pożarnictwa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.