Leśniów Wielki: Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił rowerzystę. Droga zablokowana!

21 grudzień 2019
Autor: 
Leśniów Wielki: Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił rowerzystę. Droga zablokowana! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił rowerzystę na Drodze Krajowej numer 32 przed wjazdem do Leśniowa Wielkiego. Na miejscu pracują służby ratownicze. Droga jest zablokowana.

W sobotę, 21 grudnia, około godziny 9:10, służby ratownicze powiatu zielonogórskiego otrzymały zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty na Drodze Krajowej numer 32 w pobliżu miejscowości Leśniów Wielki. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej w tym pobliscy ochotnicy, patrole policji oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry-Przylepu.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego oraz rowerzysty. Na czas akcji ratowniczej droga została całkowicie zablokowana. U poszkodowanego prowadzona była reanimacja. Niestety mimo wysiłku ratowników oraz lekarza, życia potrąconego rowerzysty nie udało się uratować.

Na miejscu swoje ustalenia prowadzą policjanci z zielonogórskiej drogówki. Droga jest całkowicie zablokowana!

Godzina 10:20 - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego jechał w kierunku Leśniowa Wielkiego. Tym samym pasem, jednak pod prąd jechał 79-letni rowerzysta, który przed samą maską ciężarówki gwałtownie skręcił w prawo, wprost pod koła pojazdu. - Rowerzysta zmarł mimo reanimacji, policjanci wyznaczają objazdy. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. - podaje podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Godzina 11:40 - Policja wprowadziła objazdy. Jadąc z Krosna Odrzańskiego pojedziemy przez Świdnicę, natomiast jadąc od Zielonej Góry ruch odbywa się poboczem Drogi Krajowej numer 32.

Dziś to kolejny śmiertelny wypadek na krajowej "32". Pod Gubinem zderzyły się dwie osobówki. Jedna osoba zginęła na miejscu, kolejna trafiła do szptiala.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u