Pijany kierowca wpadł w Kłodawie. Poszukiwany 61-latek miał dwa promile alkoholu

23 grudzień 2019
Autor: 
Pijany 61-latek miał dwa promile alkoholu Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Czujny policjant po służbie zatrzymał w podgorzowskiej Kłodawie pijanego kierowcę. 61-letni mężczyzna miał w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Teraz grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 22 grudnia, w Kłodawie koło Gorzowa Wielkopolskiego. W godzinach wieczornych podkom. Marcin Ostrowski będąc w czasie wolnym od służby, zauważył jak na sklepowy parking podjechał samochód marki Mazda. Jego nienaturalna i dziwnie wyglądająca jazda wskazywała, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

- Reakcja policjanta była jednoznaczna. Otworzył drzwi samochodu, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, a potem przy pomocy świadka zdarzenia przetrzymał kierowcę do przyjazdu patrolu - relacjonuje podkom. Maciej Kimet z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Kierowca został przebadany alkomatem. Wynik tylko potwierdził przekonania policjanta. Mężczyzna wydmuchał 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach okazało się, że 61-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany do odbycia kary. Kary zasądzonej właśnie za niestosowanie się do wcześniejszego zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnej celi. - Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności - dodaje podkom. Kimet.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u