Pożar domu i stodoły w Dobrojewie. Budynki zapaliły się od komina (ZDJĘCIA)

28 grudzień 2019
Autor: 
Pożar domu i stodoły. Budynki zapaliły się od komina Fot. OSP Skwierzyna

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego i stodoły w Dobrojewie koło Skwierzyny. Źródłem pożaru był prawdopodobnie nieszczelny komin.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego międzyrzeckich strażaków w sobotę, 28 grudnia, po godzinie 5:30. Do akcji wysłano 3 zastępy straży pożarnej z Międzyrzecza oraz cztery zastępy z pobliskich jednostek OSP.

- Dyżurny przekazał informację, ze w Dobrojewie, pali się stodoła i przylegający do niej budynek mieszkalny. Gdy zastępy dojechały na miejsce, trwała już ewakuacja osób przebywających w budynku mieszkalnym - relacjonują druhowie z OSP Skwierzyna.

Ogień szybko rozprzestrzenił się poddaszu stodoły. Objął on także większą część domu jednorodzinnego. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne podawali prądy wody w natarciu na pożar.

Sytuacja została szybko opanowana, ale długo zajęło strażakom dokładne dogaszanie. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Ochotnicy przypuszczają, że źródłem był niewłaściwie zabezpieczony konin.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u