Pożar w Zielonej Górze. Poszkodowana kobieta uwięziona w płonącym lokalu (ZDJĘCIA, FILM)

28 grudzień 2019
Autor: 
Pożar w Zielonej Górze. Poszkodowana kobieta uwięziona w lokalu Redakcja

Trzy zastępy straży pożarnej walczą z pożarem budynku w Zielonej Górze. Pożar jest mocno rozwinięty, w drodze są kolejne jednostki. W płonącym mieszkaniu uwięziona jest poszkodowana kobieta.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w sobotę, 28 grudnia, kilka minut po godzinie 21:00. W ogniu stanął budynek przy ulicy Stefana Batorego. Pożar szybko rozprzestrzenił się po całym obiekcie.

Na miejscu pracują już 2 zastępy gaśnicze oraz drabina mechaniczna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Strażacy w pierwszej kolejności ewakuowali około 70-letnią kobietę. Poszkodowana była uwięziona w jednym z płonących lokali na I piętrze. Ponadto z budynku samodzielnie ewakuował się jeden mężczyzna. Ratownikom udało uratować się także małego kota.

Sytuacja nadal nie jest opanowana. Do akcji zaalarmowano ochotników z Przylepu. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzą działania od wewnątrz oraz z zewnątrz budynku. Ogromne zagrożenie stwarza butla z gazem propan-butan, która znajduje się w środku.

Godzina 22:00 - Pożar udało się opanować. Jego źródłem był prawdopodobnie piec kaflowy. Trwa dokładne dogaszanie wciąż tlących się elementów konstrukcji budynku. Wszystkie osoby poszkodowane prawdopodobnie trafią do szpitala. Ewakuowana kobieta podtruła się dymem.

Przeczytaj też: Pożar domu i stodoły w Dobrojewie. Budynki zapaliły się od komina (ZDJĘCIA)"Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u