Gorzów Wlkp.: 26-latek włamywał się i okradał kościoły

30 grudzień 2019
Autor: 
Gorzów Wlkp.: 26-latek włamywał się i okradał kościoły Lubuska Policja

Skuteczna praca gorzowskich policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który włamał się do kilku kościołów w Gorzowie Wlkp. Straty szacuje się na kilka tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał łącznie cztery zarzuty. Śledczy zbierają w sprawie materiał dowodowy i sprawdzają ewentualne powiązanie mężczyzny z podobnymi zdarzeniami.

Dzięki zaangażowaniu oraz wnikliwej pracy kryminalnych, policjanci z Komisariatu II Policji w Gorzowie Wlkp. ustalili mężczyznę, który włamał się do kilku kościołów. Podejrzany został zatrzymany podczas kolejnego włamania. Jak ustalili śledczy, jego celem były zazwyczaj pieniądze z kościelnych skarbonek. By dostać się do środka, wybijał szyby, wyważał drzwi i powodował tym spore straty. Został zatrzymany przez policjantów w poniedziałek, 23 grudnia. W komisariacie usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Łączna suma strat, jak ustalili śledczy, sięga kilku tysięcy złotych.

Podejrzany mężczyzna to 26-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp., który został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy włamywał się do jednej ze świetlic Caritasu. Tam chciał zabrać różne artykułu spożywcze. Podejrzany jest znany Policji, ponieważ już wcześniej wszedł w konflikt z prawem. W przeszłości usłyszał kilkadziesiąt zarzutów za różne przestępstwa. Były to przede wszystkim kradzieże i włamania, a także uszkodzenia mienia. Za kolejne grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzą, czy 26-latek odpowiada także za inne włamania.

Źródło: podkom. Marzena Śpiewak, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u