Sprawniejsi przez ćwiczenia - strażackie warsztaty w Deszcznie (ZDJĘCIA)

29 grudzień 2019
Autor: 
Strażackie warsztaty ratownicze w Deszcznie Fot. OSP Deszczno

Strażacy-ochotnicy z podgorzowskiego Deszczna zorganizowali ćwiczenia z zakresu postępowania przy wypadkach drogowych. Wszystko po to, aby doskonalić swoje umiejętności.

Sobota, 28 grudnia, upłynęła w jednostce OSP Deszczno pod znakiem szkolenia z zakresu taktyki prowadzenia działań ratowniczych w komunikacji drogowej. To nic innego niż warsztaty doskonalące umiejętności strażaków podczas postępowania przy wypadkach.

- Część teoretyczna odbyła się na sali wiejskiej w Deszcznie, gdzie ratownicy zapoznali się działaniami związanymi z pojazdami o napędzie spalinowym i elektrycznym. Następnie na placu przy remizie ratownicy mogli doskonalić swoje umiejętności w omawianym zakresie na zajęciach praktycznych - opowiada dh Radosław Brylski, strażak OSP Deszczno.

Szkolenie zorganizowano w ramach realizacji zadania "Zakup umundurowania bojowego oraz obuwia specjalnego mający na celu poprawę ochrony ratowników oraz podniesienie skuteczności w podejmowaniu działań, w tym gaszenia pożarów oraz likwidacji miejscowych zagrożeń wraz ze szkoleniem z zakresu taktyki prowadzenia działań ratowniczych w komunikacji drogowej", które jest współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u