Tragiczny pożar w Słubicach. Dwie osoby nie żyją

08 styczeń 2020
Autor: 
Tragiczny pożar w Słubicach. Dwie osoby nie żyją Redakcja/archiwum

Pożar budynku po byłym przedszkolu w Słubicach. W spalonym obiekcie strażacy znaleźli zwęglone ciała dwóch osób.

Pożar wybuchł we wtorek, 8 stycznia, o godzinie 21:41. To właśnie wtedy słubiccy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze pustostanu po byłym przedszkolu "Pinokio" przy ul. 1 Maja. Do akcji wyruszyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz dwa samochody z jednostek OSP.

Kiedy pierwsze samochody dojechały we wskazane miejsce, pożar był już bardzo mocno rozwinięty. Płomienie objęły cały budynek. Ogień był między innymi w piwnicy oraz na piętrach obiektu.

Strażacy podczas akcji natrafili na zwęglone ciała dwóch osób. - Ponadto z budynku ewakowana została jedna osoba. Nie potrzebowała ona jednak pomocy medycznej - informuje dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. Sprawą zajmuje się teraz słubicka policja oraz prokuratura.

Mieszkańcy Słubic informują, że do pożarów w tym pustostanie dochodziło już bardzo często. - Najwyższy czas zrobić coś z tą ruiną. Właściciel powinien zostać ukarany - komentuje pan Przemysław.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u