Krosno Odrz.: Policjanci zatrzymali do kontroli auto z cofniętym licznikiem

08 styczeń 2020
Autor: 
Krosno Odrz.: Policjanci zatrzymali do kontroli auto z cofniętym licznikiem Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Mundurowi podczas kontroli Chryslera zgodnie z nowymi uprawnieniami, spisali także jego stan licznika. Już po chwili okazało się, że przebieg jest niższy o blisko 19 tysięcy kilometrów od wskazania drogomierza zapisanego podczas ostatniego przeglądu technicznego. Wszczęte w sprawie postępowanie wyjaśni jak doszło do powstałej różnicy i kto jest za to odpowiedzialny.

W niedzielę, 5 stycznia, policjanci krośnieńskiego drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Chryslera. W ramach nowych uprawnień, które obowiązują od 1 stycznia br. spisali także jego stan drogomierza. Po weryfikacji danych w Centralnej Ewidencji Pojazdów okazało się, że odczyt licznika kontrolowanego samochodu różni się od zapisu sporządzonego podczas ostatniego przeglądu technicznego i jest niższy o blisko 19 tysięcy kilometrów.

Kierujący, podczas rozmowy z policjantami oznajmił, iż auto nie jest jego własnością i nie potrafił wytłumaczyć skąd powstała taka różnica. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa w powyższej sprawie zostanie wszczęte postępowanie, w ramach którego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim będą wyjaśniali jak doszło do powstałej różnicy i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypominamy, że zgodnie z art. 306a Kodeksu Karnego, kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 grozi nie tylko osobie, która zmienia wskazania drogomierza pojazdu lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, ale także osobie, która zleca wykonanie takiej zmiany.

Źródło: podkom. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u