Nowe Miasteczko: Policyjny pościg za pijanym 36-letnim motocyklistą

08 styczeń 2020
Autor: 
Nowa Sól: Policyjny pościg za pijanym 36-letnim motocyklistą Lubuska Policja

Nowosolska drogówka zatrzymała w pościgu 36-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo jechał bez obowiązkowego hełmu ochronnego. Podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń, czym stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

We wtorek, 7 stycznia, w godzinach popołudniowych policjanci z nowosolskiej drogówki zauważyli na ul. 22 lipca w Nowym Miasteczku motocyklistę jadącego bez wymaganego kasku ochronnego. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Suzuki, dając sygnały świetlne i dźwiękowe. Motocyklista jednak zignorował polecenie, momentalnie przyspieszył i zaczął uciekać. Pirat drogowy poruszał się chodnikiem tuż obok stadionu sportowego, następnie skręcił w drogę gruntową nie sygnalizując manewrów drogowych. Po chwili powrócił na ulicę kontynuując jazdę w kierunku miejscowości Żuków.

Wielokrotnie zmuszał innych kierujących do zjeżdżanie na pobocze. Widząc ciągle jadący za nim radiowóz skręcił w drogę leśną. Po przejechaniu około 300 metrów stracił panowanie nad jednośladem i upadł. Na szczęście skończyło się tylko na otarciu naskórka. Kierujący próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak po chwili został zatrzymany przez mundurowych i doprowadzony do radiowozu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, urządzenie pomiarowe wskazało ponad 1,5 promila w jego organizmie. Teraz za jazdę pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz liczne wykroczenia odpowie przed sądem. Motocyklista swoim zachowaniem mógł doprowadzić do wielkiego nieszczęścia. 

Źródło: mł.asp. Renata Dąbrowicz - Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u