Kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił rowerzystę i odjechał nie udzielając pomocy

12 styczeń 2020
Autor: 
Kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł nie udzielając pomocy Lubuska Policja

Policjanci z Drezdenka pod nadzorem Prokuratury w Strzelcach Krajeńskich wyjaśniają przyczyny tragicznego zdarzenia, do jakiego doszło 8 stycznia br. w Drezdenku. W jego wyniku śmierć na miejscu poniósł 68-letni rowerzysta.

W środę, 8 stycznia, kilka minut po godzinie 16 policjanci dostali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ulicy Kościuszki w Drezdenku. Mimo błyskawicznej reakcji służb lekarz stwierdził jego zgon. Na miejscu rozpoczęła się intensywna praca policjantów z pionu Dochodzeniowo-Śledczego, Ruchu Drogowego, prokuratora i strażaków. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna brał udział w zdarzeniu drogowym, jednak na miejscu nie było innego pojazdu, który mógł w nim uczestniczyć oraz świadków, którzy mogli widzieć feralny moment.

Żmudna praca śledczych i fakt, że do policjantów zgłaszali się świadkowie przyczyniła się do wstępnych ustaleń, z których wynikało, że rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy, a jego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Praca, jaką wykonali policjanci z Drezdenka pozwoliła ustalić kto był kierowcą ciężarówki oraz w jakim kierunku pojechał. Dzięki temu zatrzymano 40-latka na terenie województwa wielkopolskiego.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. W sobotę, 11 stycznia, usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz odjechanie z miejsca zdarzenia. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u