Spotkanie autorskie z Leszkiem Mazanem

11 styczeń 2020
Spotkanie autorskie z Leszkiem Mazanem Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 14 stycznia na spotkanie autorskie z Leszkiem Mazanem, znanym dziennikarzem i publicystą, wielbicielem Krakowa, niezrównanym znawcą kultury naszych południowych sąsiadów.

Spotkanie toczyć się będzie wokół Jego najnowszej publikacji pt. „Naga prawda, czyli trzy rozbiory Polski” zilustrowanej przez Piotra Fąfrowicza, cenionego malarza, ilustratora, grafika. Godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9

Założyciel i lider Polskiej Partii Łysych, przewodniczący Rady Błyskotliwych, Profesor Szwejkologii Stosowanej (tytuł nadany przez Czeską Akademię Haszkologiczną w 1997), Honorowy Hejnalista Mariacki, współtwórca krakauerologii tj. nauki o wyższości Krakowa nad resztą świata, opowie o mniej znanej stronie rozbiorów. To gratka dla miłośników historycznych ciekawostek, zabawnych anegdot i soczystych dowcipów. Polecamy dla odstresowania i podreparowania wiedzy o życiu w czasie zaborów.

Leszek Mazan – urodził się w 1942 w Nowym Sączu. Absolwent nowosądeckiego LO im. Jana Długosza i krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni korespondent PAP w Pradze, redaktor tygodnika "Przekrój" (1974-2000). Autor licznych książek poświęconych Krakowowi, Galicji i czeskiej kulturze.

Naga prawda, czyli trzy rozbiory Polski - "Książka powstała po części z powodu stulecia odzyskania niepodległości, po części dlatego, że dobrych ilustracji nie godzi się trzymać w szufladzie, trochę dla przypomnienia sobie własnych korzeni, a trochę dla żartu. Czy jest to podręcznik historii albo odkrywanie sensacji ubiegłego wieku? Raczej nie. Ale jeśli macie ochotę zagłębić się w klimaty sprzed stu laty, posłuchajcie gawędy, jak to z tymi rozbiorami było. Pomogą w tym obrazy Piotra Fąfrowicza i okraszone dowcipem komentarze niezrównanego Leszka Mazana."

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u