Pościg za poszukiwanym kierowcą. "Stwarzał ogromne zagrożenie" (FILM)

07 luty 2020
Autor: 
Pościg za 32-latkiem. Pędził jak szalony Fot. KPP Strzelce Kraj.

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich ścigali przez kilkanaście kilometrów 32-letniego kierowcę. Mężczyzna łamał po drodze wiele przepisów i stwarzał ogromne zagrożenie. Był poszukiwany, teraz trafi za kratki.

Pościg zaczął się w czwartkowy poranek, 6 lutego. Patrol drogówki patrolując miejscowość Górki Noteckie, zauważył kierowcę osobowego Volkswagena. Mężczyzna od razu wzbudził podejrzenie policjantów. Kiedy funkcjonariusze dali sygnały do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać.

- Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca Volkswagena Passata kontynuował jazdę, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Jadąc z dużą prędkością, kilkukrotnie wykonywał niebezpieczne manewry - relacjonuje mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

W trakcie gonitwy kierowca zorientował się, że nie jest w stanie uciec przed radiowozem i zatrzymał pojazd. Mundurowi błyskawicznie obezwładnili 32-latka.

Był poszukiwany. Ma zakaz prowadzenia pojazdów

Powód ucieczki wyjaśnił się bardzo szybko. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia sześciu miesięcy kary za wcześniejsze przestępstwa drogowe. Dodatkowo posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- Teraz odpowie również za ucieczkę przed policjantami i fakt, że nie zatrzymywał się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do zakładu karnego - dodaje mł. asp. Bartos.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u