Uciekał kradzionym autem

24 luty 2020
Uciekał kradzionym autem Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic oraz Policja z Żar zatrzymali 23-latka, który nie zatrzymał się do kontroli w rejonie byłego przejścia granicznego Forst-Olszyna. Mężczyzna nie stosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych, a ucieczkę zakończył uderzając kradzionym mercedesem w budynek.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tuplicach w rejonie byłego przejścia granicznego Olszyna-Forst wytypowali do kontroli samochód marki Mercedes Sprinter na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Funkcjoanriusze SG włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby go zatrzymać. Kierujący zignorował je i oddalił się z dużą prędkością w kierunku miejscowości Trzebiel. Informacja o pojeździe, który nie zatrzymał się do kontroli przekazali policjantom z żarskiej komendy, którzy włączyli się do pościgu.

Uciekając kierowca nie opanował pojazdu i uderzył w budynek gospodarczy w miejscowości Drożków. Natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze czynności.

Jak ustalili funkcjoanriusze Mercedes Sprinter został skradziony na terenie Niemiec. Pojazd został zabezpieczony i niebawem zostanie zwrócony właścicielowi.

Wartość zatrzymanego pojazdu to 100 tys. zł

Źródło: mjr SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.