Potrącenie na Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Pieszy trafił do szpitala

24 luty 2020
Potrącenie na Wojska Polskiego w Zielonej Górze Redakcja

Na alei Wojska Polskiego w Zielonej Górze kierowca samochodu osobowego potrącił pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 lutego, około godziny 16:30. Kierowca samochodu osobowego jechał w kierunku ulicy Bohaterów Westerplatte. Nagle potrącił mężczyznę, który znajdował się na przejściu dla pieszych.

Poszkodowany tuż po zderzeniu upadł na jezdnię. Szybko zebrali się przy nim świadkowie, którzy powiadomili służby. Na miejsce przybył specjalistyczny zespół pogotowia oraz patrol policji z drogówki.

Ranny został opatrzony przez ekipę karetki, a następnie przetransportowany do szpitala. Poszkodowany przejdzie w nim wszystkie szczegółowe badania. Policjanci cały czas ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Prawy pas ruchu al. Wojska Polskiego jest zablokowany.

"Przypominamy o wzmożonej czujności"

W miniony weekend na terenie województwa doszło do trzech wypadków drogowych z udziałem pieszych. Lubuska policja apeluje o konieczności zachowania wzmożonej uwagi i czujności.

- Kierowcy powinni wykazywać się przestrzeganiem przepisów. Zwłaszcza, gdy piesi przekraczają jezdnię, korzystając z przejść dla pieszych. W tym miejscu osoba powinna mieć pewność, że może bezpiecznie przejść przez jezdnię. Jednak piesi też mają obowiązki. Nie powinni zapominać o upewnieniu się, czy do przejścia nie zbliża się z dużą prędkością pojazd. Wówczas nie warto ryzykować i wchodzić wprost przed niego. I co istotne powinniśmy nosić elementy odblaskowe - informuje podkom. Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u