Alarm bombowy na lotnisku w Babimoście. Przeprowadzono ewakuację

27 luty 2020
Alarm bombowy na lotnisku w Babimoście Fot. Port Lotniczy Zielona Góra

Informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego sparaliżowała pracę lotniska w Babimoście. Ewakuowano wszystkich pasażerów oraz personel.

Zgłoszenie o podłożonej bombie w Porcie Lotniczym Zielona Góra - Babimost wpłynęło do służb w czwartek, 27 lutego, około godziny 21:00. Natychmiast uruchomiono procedury przewidziane na takie sytuacje. Pasażerowie oraz personel zostali ewakuowani.

Na nogi postawiono służby lotniskowe, policję oraz pirotechników. Oba terminale znajdujące się na lotnisku zostały dokładnie przeczesane. Podczas przeszukania z portu nie mógł wystartować planowy o 21:10 samolot do Warszawy.

Alarm bombowy odwołano po godzinie 22:00. Służby nie ujawniły żadnego ładunku wybuchowego, a rejs do stolicy został odprawiony.

Przeczytaj też: Skonstruował pojazd i wyjechał na wieś. Miał niemal 3 promile (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u