Złamał kwarantannę, bo musiał napić się alkoholu! Usnął na ławce przy bloku

23 marzec 2020
Autor: 
Złamał kwarantannę, bo musiał napić się alkoholu Fot. KPP Międzyrzecz

To ogromna nieodpowiedzialność i głupota. 58-letni mieszkaniec Międzyrzecza za nic miał decyzję o objęciu go kwarantanną i wyszedł z domu. Mężczyzna musiał napić się alkoholu. Upojony usnął na ławce pod blokiem.

Nawet 30 tysięcy złotych grzywny może otrzymać 58-latek z Międzyrzecza, który po przyjeździe ze Szwecji został objęty kwarantanną. Mężczyzna przez kilka godzin był poszukiwany przez policjantów, gdy wyszedł z domu.

Mundurowi odnaleźli go przy jednym z bloków w centrum miasta. - Okazało się, że wyszedł z mieszkania, bo chciał się napić alkoholu! Policjanci, zachowując wszelkie środki ostrożności, przewieźli niemal nieprzytomnego mężczyznę do wytrzeźwienia - relacjonuje asp. Justyna Łętowska, rzecznik międzyrzeckiej policji.

Policja nieustannie kontroluje mieszkańców

Na terenie powiatu międzyrzeckiego jest już ponad 80 osób objętych kwarantanną. Do każdej z nich docierają mundurowi i sprawdzają, czy przebywa w wyznaczonym miejscu. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami - kontaktują się z nimi za pomocą telefonu komórkowego.

- W momencie, kiedy osoby są zdyscyplinowane i dokładnie przestrzegają zasad, kontrole adresów, trwają szybko i przebiegają bez problemów. Jednak kiedy nie odbierają telefonów, czy po prostu opuszczają wyznaczone miejsca, wtedy wszystkie siły kierowane są do tego, aby w jak najkrótszym czasie ustalić miejsce pobytu osoby - informuje asp. Łętowska.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Ratownicy trafili na kwarantannę. Pacjent zataił objawy koronawirusa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u