Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

29 czerwiec 2016
Autor: 

Policjant, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Rzepinie, wracając ze służby do domu, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 47-latek swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu – miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (27 czerwca) późnym wieczorem. Post. Michał Oleszkiewicz, wracający po służbie do domu, w pobliżu Krzeszyc zauważył, jak kierujący samochodem pogotowia energetycznego jedzie całą szerokością jezdni. Styl jazdy kierowcy wyraźnie wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Kierujący co chwilę zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu oraz gwałtownie wjeżdżał na pobocze. W pewnym momencie policjant wyprzedził pojazd wykonujący niebezpieczne manewry i nie zważając na możliwość uszkodzenia swojego auta, zajechał drogę mężczyźnie, zmuszając go do zatrzymania się. Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 47-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego, kierował służbowym samochodem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali również kierowcy prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u