Areszt za włamanie i kradzież rowerów

29 czerwiec 2016
Autor: 

Żagańscy policjanci odzyskali dwa utracone rowery i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ich kradzieże. 34-latek, który w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, został tymczasowo aresztowany.

W połowie czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu przyjęli zgłoszenia dotyczące kradzieży dwóch rowerów z piwnic budynku przy ul. Kożuchowskiej oraz włamania do piwnicy w budynku przy ul. Krętej, skąd również został zabrany rower. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie żagańscy kryminalni ustalili miejsce, w których były przechowywane skradzione rowery. Policjanci dotarli do tego miejsca w Żaganiu i odzyskali dwa skradzione jednoślady. Dalsze działania były skupione na ustaleniu i zatrzymaniu mężczyzny podejrzewanego o te przestępstwa. Policjanci na terenie Żagania zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież rowerów i włamanie do piwnicy. Mężczyzna ukrywał się przed policjantami i w czasie zatrzymania stawiał czynny opór. Ustalono, że mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

Zatrzymany mężczyzna po usłyszeniu zarzutów został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego złożył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny na okres 2 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u