Pożar budynku mieszkalnego w Skwierzynie. To była trudna i długa akcja (ZDJĘCIA)

12 maj 2020
Autor: 
Pożar budynku w Skwierzynie. To była trudna i długa akcja Fot. OSP Skwierzyna

Dziesięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego w Skwierzynie. Płonęło poddasze. Akcja trwała przez kilka godzin.

Pożar wybuchł we wtorkowy poranek, 12 maja. Płonął dom wielorodzinny przy ulicy Kolejowej w Skwierzynie. Ogień pojawił się w podsufitce pomieszczeń na trzecim piętrze budynku. Z czasem rozprzestrzenił się też na dach.

Do akcji zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z Międzyrzecza. Przybyli też ochotnicy ze Skwierzyny, Świniar, Trzebiszewa i Murzynowa.

- Wprowadzono prądy wody do wnętrza budynku oraz z zewnątrz przy użyciu drabiny i podnośnika. By dostać się do źródła ognia, konieczna była rozbiórka blachodachówki - relacjonują strażacy z OSP Skwierzyna.

Ciężka akcja w wysokiej temperaturze

Wszyscy ratownicy pracowali w aparatach powietrznych, aby odizolować się od szkodliwego dymu. Wysoka temperatura powodowała, iż trzeba było często wymieniać strażaków pracujących w bezpośredniej strefie pożaru.

Około godziny 6:00 pożar był już opanowany. Przez kolejne dwie godziny trwało jego dokładne dogaszanie. Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Wszystko ustali już biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Bogdaniec: Osobówka uderzyła w drzewo. Ranne cztery osoby, w tym dwójka dzieci (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u