Stracili prawo jazdy za prędkość. Rekordzista pędził 153 km/h na tzw. pięćdziesiątce!

20 maj 2020
Autor: 
Stracili prawo jazdy za prędkość. Rekordzista pędził 153 km/h na tzw. pięćdziesiątce! KMP Zielona Góra

W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 100 km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Przekraczanie prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Od lipca ubiegłego roku w Lubuskiem działa specjalna grupa policjantów ruchu drogowego, kryminalnych i cyberprzestępczości, która odpowiedzialna jest za zwalczanie najbardziej agresywnych zachowań na drogach. Do takich zachowań bez wątpienia można zaliczyć przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 100km/h. W ostatnim czasie policjanci z grupy SPEED zatrzymali dwóch takich kierujących.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany 18 maja około godziny 12 w miejscowości Niwiska. 36-letni kierujący poruszający się samochodem Iveco jechał z prędkością 109 km/h, w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i ukarali go mandatem. Ponownie za kierownicę mężczyzna wsiądzie dopiero za 3 miesiące.

Następnego dnia, tj. 19 maja policjanci ruchu drogowego działający w ramach grupy SPEED zatrzymali prawa jazdy aż dwóm kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Jeden z nich o ponad 100km/h. Obydwie kontrole drogowe przeprowadzone zostały w miejscowości Dzikowo, w powiecie krośnieńskim. Pierwszy z nich, kierujący Volkswagenem 22-latek stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 61km/h, natomiast zatrzymany godzinę później w tej samej miejscowości 49-letni kierujący Mercedesem, jechał aż 153 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 50.

Obaj kierujący zostali ukarani mandatami, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto będą musieli przesiąść się na 3 miesiące na fotel pasażera. Jeśli nie zastosują się do decyzji starosty, gdy kierujący pomimo braku uprawień wsiądzie za kierownicę i zostanie zatrzymany przez policjantów, okres zatrzymania uprawnień przedłużony zostaje o kolejne 3 miesiące.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u