Poważny wypadek w Starym Żaganiu. Są ranni, w akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

28 maj 2020
Autor: 
Poważny wypadek w Starym Żaganiu. Są ranni, w akcji śmigłowiec LPR Redakcja/archiwum

Cztery osoby, w tym trójka dzieci, trafiły do szpitala po wypadku na trasie Nowogród Bobrzański - Żagań. Droga jest całkowicie zablokowana, wyznaczono objazd.

Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku w czwartek, 28 maja, o godzinie 16:20. Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 295 w miejscowości Stary Żagań zderzyły się dwa samochody.

- Kierująca pojazdem osobowym marki Volkswagen z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. Tam uderzyła w prawidłowo jadące Iveco - relacjonuje podkom. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji.

Cztery osoby poszkodowane

Na miejsce wezwano trzy zastępy straży pożarnej, kilka zespołów pogotowia oraz patrole policji z drogówki. Przyleciał także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

- W wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby. To kierująca Volkswagenem oraz trójka dzieci, która z nią podróżowała - informuje podkom. Jaszczuk.

Trasa całkowicie zablokowana

Droga wojewódzka nr 295 jest zablokowana w obu kierunkach. Patrole policji blokują wjazd na trasę już w Żaganiu i Nowogrodzie Bobrzańskim. Mundurowi kierują na objazd przez Żary.

Akcja służb cały czas trwa. Wiadomo, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Przeczytaj też: Świdnica: Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Zderzenie osobówek na krajowej "27" (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u