Policjant ze Świebodzina ścigał poszukiwanego na... rolkach

28 maj 2020
Autor: 
Policjant ze Świebodzina ścigał poszukiwanego na... rolkach Fot. KPP Świebodzin

Nietypowa akcja zatrzymania poszukiwanego mężczyzny w Świebodzinie. 29-latek rzucił się do ucieczki. Jako pierwszy dogonił go policjant na rolkach.

Sierżant Kamil Biernacki na co dzień pracujący w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym aktywnie spędzał czas po służbie, jeżdżąc na rolkach. Nagle pod jednym z marketów zauważył poszukiwanego mężczyznę.

- Policjant zatrzymał się w pobliżu wejścia, aby poszukiwany nie zdążył się oddalić i powiadomił oficera dyżurnego. Ten skierował na miejsce patrol - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Pościg na rolkach

Poszukiwany wychodząc ze sklepu, zauważył wjeżdżający patrol i rzucił się do ucieczki. Mundurowi od razu ruszyli w pościg, a wraz z nimi, Kamil na rolkach. To on okazał się najszybszy. Dogonił i sprawnie obezwładnił uciekającego mężczyznę.

Chwilę później 29-latek w kajdankach znajdował się już w radiowozie. - Dzięki takiej postawie i zaangażowaniu policjantów możemy czuć się bezpieczni. Sierżant Kamil Biernacki pełni służbę od 3 lat i od początku w świebodzińskiej komendzie - dodaje mł. asp. Ruciński.

Zatrzymany mężczyzna od razu trafił do celi. Za kratkami zgodnie z wyrokiem sądu spędzi on najbliższe pół roku.

Przeczytaj też: Świdnica: Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Zderzenie osobówek na krajowej "27" (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u