Koparka uszkodziła rurę z gazem w Sulechowie. Ewakuowano mieszkańców osiedla

01 czerwiec 2020
Autor: 
Koparka uszkodziła rurę z gazem w Sulechowie. Ewakuowano mieszkańców osiedla Redakcja/archiwum

Akcja służb w Sulechowie. Koparka uszkodziła instalację gazową podczas prac ziemnych. Ewakuowano okolicznych mieszkańców.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków w poniedziałek, 1 czerwca, około godziny 12:00. Operator koparki pracujący na nowym osiedlu domków jednorodzinnych przy ulicy Władysława Hermana przebił rurę gazową podczas prac ziemnych.

Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej oraz gazowników. Służby od razu zabezpieczyły teren działań przed dostępem osób postronnych. Ponadto podjęto decyzję o ewakuacji pobliskich mieszkańców. - Łącznie było to 11 osób, w tym 5 dzieci - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Instalację gazową zabezpieczają już pracownicy zarządcy sieci. Już wkrótce ewakuowani mieszkańcy będą mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.

Przeczytaj także: Poszukiwania 7-latka w Pomorsku koło Sulechowa. Chłopiec wyjechał z domu na rowerku

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.